
Prowadzenie internetowego sklepu z artykułami motoryzacyjnymi jest w kilku aspektach podobne do prowadzenia każdego innego punktu sprzedaży przez sieć. Zastanawiając się, czy to dobry pomysł na rozwinięcie własnej działalności gospodarczej, należy zadać sobie kilka pytań.
Asortyment
Najważniejszy jest asortyment. W przypadku sklepu motoryzacyjnego warto ustalić, jak szeroki zakres produktów będziemy sprzedawać. Kilka najpopularniejszych pozycji z wielu kategorii (klocki hamulcowe, filtry czy akumulatory) jest lepszym pomysłem niż, przykładowo, oferowanie kilkudziesięciu dostępnych na rynku rodzajów akumulatorów w zróżnicowanych cenach. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie sklepu w jak najszerszy asortyment, jeżeli jednak z różnych względów (początkowo zapewne finansowych) jest to niemożliwe, bezpieczniejszym rozwiązaniem jest stopniowo rozbudowywana baza produktów w uprzednio istniejących kategoriach. Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko późniejszych kosztów ponownego pozycjonowania sklepu pod nowymi hasłami.
Grafika
Nawet jeśli część kategorii będzie zawierała raptem kilka produktów, lub będzie pusta jest to znak dla potencjalnych klientów, że sklep się rozwija i stale poszerza swoją ofertę. Zatem odpowiednie opracowanie kategorii w motoryzacyjnym sklepie jest elementem budowania pozytywnego PR. Dobrym przykładem sklepu z bogatą listą kategorii uporządkowaną w formie rozwijanych „drzewek” jest eport2000.pl
Zaczynając prowadzić własny motoryzacyjny sklep internetowy konieczna zatem będzie inwestycja w odpowiednią szatę graficzną strony, tak, by korzystanie ze sklepu nie było dla klienta uciążliwe. Jest to tylko jeden z elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas rozpoczynania działalności gospodarczej w internecie, na pewno jednak nie najmniej ważny.